Cyklistická přípravka

Bike klub Vimperk, za podpory DDM Vimperk, organizuje kroužek sportovní všestrannosti pro děti ve věku od 8 do 14 let se zájmem o cyklistiku a sport obecně.

OD PONDĚLÍ 4.9 ZAČÍNAJÍ PRAVIDELNÉ TRÉNINKY NA KOLECH. PRVNÍ TRÉNINK PONDĚLÍ 4.9 v 16:30 NA VODNÍKU.

Aktuální tréninky

Od začátku do konce září trénink 2x týdně

  • Pondělí od 16:30 – Vodník nebo bikrosová dráha.
  • Čtvrtek od 16:30 –  vodník.

Případné změny času nebo místa tréninku boudou oznámeny na trénincích nebo SMS.

NEJBLIŽŠÍ AKCE

PRO KOHO JE KROUŽEK URČEN

Kroužek je určen pro děti ve věku od 8 do 14 let se zájmem o cyklistiku a sport obecně.

Baví vás horská kola? Chcete se zlepšit v technice jízdy a osvojit si další cyklistické dovednosti? Láká vás vyzkoušet si atmosféru závodů? Přijďte se podívat na naše tréninky.

NÁBOROVÉ TRÉNINKY

  • Čtvrtek 14.9.2017 – 16:30 Vodník
  • Čtvrtek 21.9.2017 – 16:30 Vodník

PRVNÍ OFICIÁLNÍ TRÉNINK PRO NOVÉ ČLENY PONDĚLÍ 2.10.2017 17:00 TĚLOCVIČNA OAG VIMPERK

NÁPLŇ KROUŽKU

V rámci kroužku mají děti možnost vyzkoušet si nejrůznější sportovní aktivity charakteristické pro jednotlivá roční období. Cílem našeho snažení je upevnit u dětí kladný vztah ke sportu, aby se sport stal pro mladé sportovce celoživotním koníčkem.

Zima

Během zimy se tréninky odehrávají v tělocvičně. Zde se děti učí základům gymnastiky a sportovních her (basketbal, fotbal, florbal,…). Důraz je kladen na rozvoj obratnosti a rychlosti, převládá forma nejrůznějších soutěží a her. Dále s dětmi vyrážíme na lyžařské výlety (sjezdové i běžecké lyžování).  Další ze sportů, které si děti mohou vyzkoušet je bruslení. V případě zájmu organizujeme též společné výjezdy do plaveckého bazénu.

Léto

V dubnu až v červnu a v září se tréninky odehrávají na kole. Děti si osvojí základní cyklistické dovednosti a zdokonalí se v technice ovládání kola. Během tréninků si děti nenucenou formou osvojí tréninkové návyky, které jim pomohou při jejich dalším sportovním růstu. Kromě cyklistické přípravy si děti též vyzkouší další atraktivní sporty jako jsou základy lezení, kanoistiky, softbalu.

Během letního a podzimního období se členové kroužku účastní cyklistických a běžeckých závodů pořádaných v okolí.
Členové kroužku se mohou zúčastnit oblíbeného sportovního dětského tábora – Sportcampu Zadov za zvýhodněnou cenu. Pořádáme i víkendové pobyty pro děti a jejich rodiče (tradičně například jarní cyklistické soustředění na Lipně).

TRÉNINKY

Kroužek probíhá dvakrát týdně v období od dubna do června a v září.. Od října do. března se tréninky konají 1 x týdně v tělocvičně Gymnázia Vimperk na sídlišti / Kotelna/. Délka tréninku je 90 minut

  • V pondělí od 10:30 hodin

Od dubna do konce června a v září jsou tréninky venku. Sraz bývá na Vodníku nebo na bikrosovém hřišti na Fišerce/ u benzínové pumpy/. Místo srazu je vždy s dostatečným předstihem upřesněno. Tréninky venku jsou vždy v pondělí a ve středu od 16:30.

  • V pondělí od 16:30 hodin
  • Ve čtvrtek od 16:30 hodin.

Kromě pravidelných tréninků pořádáme pro členy i další akce jako bruslení, lyžování, cyklistické a  vodácké výcviky a další.

Těšíme se na nové členy.

MÍSTA TRÉNINKŮ

Mapu s místy srazů na tréninky najdete zde

Vedoucí

Jan Jedlička

Ondřej Šavrňák

  • telefon – 722095940

——————————————————————————————

FOTKY