O nás

vyjezd-kompTým byl založen v roce 1994 a za 15 let své existence se dostal postupně z pozice nejlepšího týmu v České republice do evropské a světové špičky. Díky stabilnímu spojení se silným partnerem Českou spořitelnou je MTB tým nejstarším registrovaným UCI MTB trade teamem v mezinárodní cyklistické federaci.
Tradiční název týmu “ Česká spořitelna MTB Team “ je zapsán v podvědomí široké sportovní veřejnosti. Spojení jména České spořitelny s MTB týmem znamená pro mnoho lidí symbol závodní horské cyklistiky v České republice.

The team was established in 1994 and in 15 years of its existence it has been the most recognized team in the Czech republic. The long lasting relationship with Česká spořitelna guarantees progress of the team. Thanks to regular participation on the international scene Česká spořitelna MTB Team is also considered on of the best teams in Europe and in the world.
Česká spořitelna MTB Team is the world oldest registered UCI Trade team thanks to long lasting relationship with Česká spořitelna.
The traditional name “ Česká spořitelna MTB Team “ is well known among sport oriented audience. Česká spořitelna and Česká spořitelna MTB Team have established such a strong connection that among all cyclists ČS means just than mountain biking and Team.

S Českou spořitelnou doma…

Naši závodníci postupem let získali celkem sedmnáct titulů mistra České republiky a také pět titulů mistra Slovenské republiky v řadě (Ľuboš Kondis 1999-2003). Ten historicky první titul vyhrál pro naše již v roce 1994 Pavel Camrda. Další zlato ve stejném roce vybojoval jeho mladší bratr Luděk Camrda v soutěži juniorů. V následujících letech přidali další trofeje do sbírky zlatých medailí a mistrovských trikotů znovu Pavel Camrda (2x), Pavel Elsnic (3x), Kateřina Neumannová (3x), Kateřina Hanušová (2x), Radim Kořínek (2x), Jaromír Purmenský a třikrát také Tereza Huříková – naděje české cyklistiky (1x MTB, 2x silniční časovka). V roce 2007 přidala další titul do naší sbírky i štafeta České spořitelny (Huříková, Nepustil, Hynek). Kristián Hynek se stal mistrem ČR v půlmaratonu. Sedmkrát jsme zvítězili v nejvyšší domácí soutěži, v Českém poháru horských kol. Na pomyslném trůnu tak stála Kateřina Neumannová (2x), Martin Kaňkovský (1x) a Ľuboš Kondis (2x).

a v zahraničí…
Hnacím motorem týmu však nebyly jen vrcholné domácí závody, ale také prestižní zahraniční starty. V roce 1996 nás na Olympijských hrách v Atlantě, kde měla horská kola svoji premiéru, reprezentovala Kateřina Neumannová a Pavel Camrda. V roce 2000 na Olympijských hrách v Sydney náš tým reprezentoval pro změnu Radim Kořínek. Ten si svůj olympijský start zopakoval také letos v Athénách. Letos, v roce 2008 je v užším olympijském výběru Tereza Huříková. Naši závodníci každoročně startují na mistrovství světa a Evropy a závodech světového poháru UCI. V roce 1998 a 2000 se náš tým umístil v celosvětové soutěži pokaždé na 17. místě mezi 40 registrovanými profesionálními Trade teamy. Od roku 1998 jsme jediným skutečně profesionálním týmem horských kol, registrovaným v rámci UCI v Laussane. Historických úspěchů dosahuje náš tým od začátku roku 2001. V Evropském poháru horských kol obsadili naši jezdci Radim Kořínek a Lubomír Kondis 3. a 4. místo celkově v soutěži jednotlivců. V soutěži týmů jsme obsadili 3. místo! Kateřina Hanušová přidala navíc skvělé 12. místo na Mistrovství světa horských kol v americkém Vailu. V roce 2002 pak Radim Kořínek na Mistrovství Evropy horských kol v Zurichu obsadil skvělé 14. místo, což je taktéž historicky nejlepší umístění českého závodníka na ME. Jaromír Purmenský taktéž přidal skvělé sedmé místo na prvním oficiálním Mistrovství Evropy v bikemaratónu a zvítězil v závodě silničního Světového poháru v Příbrami.

Od loňského roku skvělé výsledky ve světě doplňuje Tereza Huříková, mistryně světa juniorů v silniční časovce v orce 2004 a mistryně světa MTB v kategorii juniorek z roku 2005. Tereza v roce 2006 naskočila o kategorii výše, kde se pomalinku šplhá k vysněné světové špičce. V roce 2007 již dvakrát bodovala v první desítce světového poháru, celkově pak skončila na parádním devátém místě.

na Pražských schodech…
Současně se vznikem týmu v roce 1994 jsme založili exhibiční závod horských kol pod názvem „Pražské schody“, který se již tradičně jezdí v nejkrásnější části historického centra Prahy – na Hradčanech. V loňském roce jsme zorganizovali již jeho čtrnáctý ročník! V průběhu let jsme příznivcům horských kol představili na nesmírně zajímavé trati deset mistrů světa a Evropy. Na „Pražské schody“ pravidelně přijíždí nejlepší světový „biker“, olympijský vítěz ze Sydney, trojnásobný mistr světa a vítěz světového poháru UCI – francouz Miguel Martinez! Atraktivita tohoto závodu byla vždy zárukou skvělé podívané, při níž navíc nikdy nechyběly televizní kamery. Těší nás také vzrůstající zájem dalších médií. Ve špičkové konkurenci se neztratili ani naši závodníci. desetkrát stanuli na stupních vítězů, čtyřikrát dokonce na tom nejvyšším.

na Kole pro život…
V roce 2000 jsme ve spolupráci s Českou spořitelnou zahájili rozsáhlý projekt pod názvem „Kolo pro život“. Seriál závodů pro všechny v sobě zahrnuje stále oblíbenější cyklistické „padesátky“ a maratóny. Účast v těchto závodech je skutečně masová. V prvním ročníku startovalo ve 12 různých závodech po celém území České republiky celkem přes 5.000 účastníků! V roce 2001 vzrostla účast o neuvěřitelných čtyřicet procent , v roce 2002 se seriálu účastnilo již více než 13.000 závodníků! Velkou zásluhu na propagaci projektu Kolo pro život, a tím i České spořitelny jako generálního partnera, měli také závodníci ČS MTB Teamu.